V- ja U- seura Orimattilan Toive ry
Yleisurheilu
päivitetty 24.5.19
Kesä 2019
(24.05.2019 rale)

 

  • Pe 24.5  klo 18.00 Yleisurheiluharjoitukset (pituus,60m/100m) keskusurheilukentällä
  • Pe 31.5 Ei harjoituksia
  • Kesäkuussa päivä muuttuu torstaille klo 18.00
  • To 6.6 klo 18.00  CUP1: 60m/100m harjoitellaan myös pituutta
  • To 13.6 klo 18.00  CUP2: Pituus ja harjoitellaan pitkätmatkat 400/600/800m
  • To 20.6  ei harjoituksia
  • To 27.6 klo 18.00  Cup3: pitkätmatkat 400/600/800m
  • To 4.7 klo 18.00 Harjoitellaan pallonheittoa ja kuulaa
  • To 11.7 ei harjoituksia
  • To 18.7 klo 18.00 CUP4: Pallonheitto ja kuula. Harjoitellaan keihäänheittoa
  • To 25.7 klo 18.00 harjoitellaan korkeutta ja pituutta(ja keihästä)
  • To 1.8 klo 18.00 CUP5: korkeus ja pituus
  • To 8.8 klo 18.00 CUP6: keihäs
  • To 15.8 klo 18.00 3-ottelu harjoitukset
  • To 22.8 klo 18.00 3-ottelu
  • To 29.8 klo 18.00 Maastojuoksukilpailu
Lasten liikunta syksy 2018 - kevät 2019
(23.08.2018 Sike)

- Satujumppa 3 - 5 vuotiaille torstaisin klo 17.30 - 18.30, B&B Syvänen, Neulomotie 5.  Alkaen 23.8.2018.  Ohjaaja Minna Villberg.

- Lasten urheilukoulu 4 - 12 vuotiaille perjantaisin klo 18.30 - 19.30, Tönnön koulun liikuntasali. Tutustuminen yleisurheilun ja palloilun lajeihin.  Alkaen pe 7.9.2018.  Ohjaajat: Minna Villberg (040-7052630) ja Heini Luomaa


Tuloksia
Maastojuoksukilpailu 16.5.2019
(19.05.2019 Heini)

T5v. 400m

1. Nea Saarinen 3,19,4

P5v.  400m

1. Luka Kumpulainen 2,51,5  2. Henrik Hannikainen 2,51,9

T7v.  400m

1. Amanda Närhi 1,44,3

P7. 400m

1. Miko Kumpulainen 2,06,7     2. Nooa Munter 2,28,0     3. Juho Luomaa 4,16,4

T9v. 1.6km

1. Pinja Saarinen 11,59,7

P9v. 1.6km

1. Anton Närhi 18,07,7

T11v. 1.6km  1. Aleksandra Närhi 8,27,1

P11v. 1.6km

1. Anton Järvinen 8,38,4     2. Jimi Luomaa 11,28,0   3. Samuli Kantola 12,44,0

T13v. 1.6km 1. Noora Järvinen 12,25,2 

P13v.  1. Jesse Luomaa 10,39,1   2. Aleksi Kantola  11,44,2

 

 

Yöjuoksu ma 31.12.2018
(31.12.2018 Sike)

Orimattilan Toive,  45. Yöjuoksu 31.12.2018, matka 8,9 km, 48 osanottajaa.

Kuntosarja
1) Toivonen Tuomas, Orimattilan Jymy, 40,1
2) Pihlajamäki Ilkka, Salusjärven avantouimarit 43,37
3) Kouvo Pekka, Metsäkylän kurssi 43,37
4) Palo Juha     Lahden suunnistajat 43,4
5) Järvinen Tuomas, Lahden suunnistajat 46,17
6) Koivulahti Katja, Hämeenlinna 46,31
7) Palo-Järvinen Maria, Lahden suunnistajat 46,52
8) Lammi Akseli, Orimattilan Jymy 50,32
9) Rajala Sampo, Hollola 52,38
10) Jaatinen Saija, Helsinki 61,25
11) Jaatinen Sanna, Orimattila 61,25
12) Jäkälä Anna, Orimattila 63,43
Kylmälä Pertti, Lahti kesk.

Naiset, yleinen
1) Uuttu Satu, Kenttäurheilijat-58 36,21
2) Niemi Kerttu, Iitin Pyrintö 45,56
3) Niemi Iiris, Iitin Pyrintö 62,17
4) Niemi Hertta, Iitin Pyrintö 62,17

N-40
1) Valkeavuori Virve, LahtiSport 40,15
2) Niemi Janna, Iitin Pyrintö 42,4
3) Hämäläinen Pirjo, Kymen urheiluveteraanit 45,09
4) Aho Sari, Orimattila 50,11

N-50
1) Kohtaniemi Virve, Elimäen vauhti 45,39
2) Nyyssönen-Askola Marja, Porvoo 46,35
3) Koskela Sisko, Porvoon Urheilijat 46,45
4) Arminen Pirjo, Orimattilan Jymy 58,43

N-60
1) Jukarainen Leena, LahtiSport 50,33

Miehet , yleinen
1) Penttinen Topi, OkTrial 30,08
2) Ronnila Reijo, Heinolan Isku 30,53
3) Lainio Teppo, Rastivarsat 38,27
4) Inkinen Janne, Hollola 38,52
5) Korkkula Kai, Artjärvi 41,51
6) Säyriö Jyri, Valkealan Kajo 44,1
7) Takala Sami, Syvä Köli 45,08

M-40
1) Laine Jyri, Orimattilan Jymy 32,1
2) Eskelinen Jukka, Vaajakosken Kuohu 35,2
3) Kovanen Mikko, Mäntsälä 36,13
4) Vuori Olli-Pekka, Rastivarsat 39,07
5) Järvi Jarno, Rastivarsat 42,41
6) Niemi Juha, Iitin Pyrintö 44,31
7) Lammi Teemu, Trail Running Finland 50,32

M-50
1) Koskela Eero, Askolan Urheilijat 39,15
2) Liekkola Markku, ElimäenVauhti 40,16
3) Urpilainen Esko, LahtiSport 42,25

M-60
1) Suomalainen Esko, PHAU 35,05
2) Kauppinen Tuomo, Inkeroinen 39,47
3) Lindholm Jari, Mäntsälän urheilijat  40,31
4) Muuronen Juhani, Toive 40,57
5) Räihä Timo, LahtiPoika 47,22

Maastojuoksu to 30.8.2018
(30.08.2018 Sike)

Kesäkauden viimeinen kisa oli maastojuoksu Jymylinnan pururadalla. Ilma oli lämmin ja pientä tihkusadetta oli ilmassa. 16 lasta kirmasi pururadalla, jonka jälkeen vietettiin kesäkauden päättäjäisiä makkaranpaiston ja mehun merkeissä.

T-5 400m
1) Olivia Seppälä 3.04, 2) Neea Saarinen 3.37.

P-5  400 m
1) Juho Luomaa 2.11, 2) Oliver Leppäkorpi 2.50, 3) Aapo Pitkänen 5.06.

T-7 400m
1) Amanda Närhi 1.47.

P-7  400m
1) Albert Saari 2.17, 2) Oliver Lepistö 2.22.

T-9 1,6 km
1) Pinja Saarinen 13.42.

P-9  1,6 km
1) Anton Närhi 10.16.

T-11  1,6 km
1) Aleksandra Närhi 9.55, 2) Lotta Gustavsson 14.07, 3) Linnea Anttila 14.09.

P-11 1,6 km
1) Jesse Luomaa 10.12, 2) Joona Seppälä 11.03, 3) Jimi Luomaa 11.04.

 

Tuloksia
(23.08.2018 Sike)

Toiveen perinteinen Sauna-10 juostiin to 23.8. mukavassa +19  loppukesän säässä. Mukana oli kuusi juoksijaa ja juostiin neljää eri matkaa. Toimitsijana oli Pirkko Hietala.

10.000 m
1) Teemu Lammi 44,05

5000 m
1) Jarmo Pietilä 26,12, 2) Pirjo Arminen 28,32.

2000 m
1) Akseli Lammi 10,36, 2) Sirkku Pietilä 12,06

40 m
1) Solla Lammi 29,67.

3-ottelu to 16.8.2018
(23.08.2018 Sike)

3-ottelu  (60m – pallo – 500m)

T-5
1) Olivia Seppälä 16.07 – 4,24 – 2.47; 2) Neea Saarinen  22.58 – 3,62 – 2.55

P-5
1) Juho Luomaa 20.74 – 8,71 – 2.41.

T-7
1) Amanda Närhi 13.67 – 11,11 – 1.46

P-7
1) Albert Saari 17.47 – 7,38 - 2.13

T-9
1) Pinja Saarinen 13.65 – 6,51 – 2.16

P-9
1) Anton Närhi 12.33 – 22,64 - 1.43

T-11
1) Aleksandra Närhi 11.69 – 13,76 – 1.38;  2) Lotta Gustavsson 12.13 – 14,63 - 2.14;  3) Linnea Anttila 12.99 - 9,10 – 2.15

P-11
1) Jesse Luomaa 13.78 – 13,97 – 2.10;  2) Jimi Luomaa 15.65 – 13,26 – 1.53

 

Kesä-cup 2018 yhteenveto
(15.08.2018 Sike)

 

 

NImi

Cup1

60m

Cup 2

pituus

Cup 3

kuula/

pallo

Cup 4

600m

Cup 5

korkeus/

pituus

Cup 6

keihäs

Pisteet

yhteensä

Sija

T-5

 

 

 

 

 

 

 

 

Olivia Seppälä

10

10

10

 

10

10

50

1

Nea Saarinen

8

 

7

 

8

 

23

2

Alma Villberg

 

 

6

 

 

 

6

3

Minea Kurt

 

 

8

 

 

 

8

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P-5

 

 

 

 

 

 

 

 

Oliver Leppäkorpi

10

10

 

 

10

8

38

1

Juho Luomaa

 

 

10

 

8

10

28

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

T-7

 

 

 

 

 

 

 

 

Amanda Närhi

10

10

10

10

10

 

50

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P-7

 

 

 

 

 

 

 

 

Albert Saari

 

10

7

10

 

10

37

1

Oliver Lepistö

 

 

6

8

10

 

24

2

Oliver Kosunen

 

8

8

 

 

 

16

3

Emir Kurt

 

 

10

 

 

 

10

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

T-9

 

 

 

 

 

 

 

 

Pinja Saarinen

10

 

10

 

10

 

30

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P-9

 

 

 

 

 

 

 

 

Anton Närhi

10

10

10

10

10

 

50

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

T-11

 

 

 

 

 

 

 

 

Aleksandra Närhi

8

10

7

10

10

 

45

1

Linnea Anttila

7

8

8

 

8

 

31

2

Lotta Gustavsson

10

 

10

8

 

 

28

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P-11

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesse Luomaa

10

 

8

 

10

10

38

1

Jimi Luomaa

8

 

10

 

8

8

34

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P-13

 

 

 

 

 

 

 

 

Eetu Villberg

 

 

 

 

 

10

10

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P-15

 

 

 

 

 

 

 

 

Aatu Villberg

 

 

 

 

10

10

20

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

T-17

 

 

 

 

 

 

 

 

Vilma Villberg

 

 

10

 

10

10

30

1

 

  1. = 10 p;    = 8p;    3. = 7p;   4. = 6p;   5.  =5p;   6. = 4 p;   7. =3p

 

Cupissa kuusi osakilpailua ja kaikkien osakilpailujen pisteet lasketaan yhteen. Kaikki vähintään kolmeen osakilpailuun osallistuneet palkitaan. Pisteitä annetaan sijoitusten mukaan: 1. = 10 pistettä; 2. = 8 pistettä; 3. = 7 p; 4.= 6 p jne.
Alleviivatut henkilöt palkitaan.

Kesä-cup 6: keihäs to 2.8.2018
(03.08.2018 Sike)

T-5 turbokeihäs
1) Olivia Seppälä 2.79

P-5 turbokeihäs
1) Juho Luomaa 4.65,  2) Oliver Leppäkorpi 4.60.

P-7 turbokeihäs
1) Albert Saari 4.37.

P-11 keihäs 400 g
1) Jesse Luomaa 6.56,  2) Jimi Luomaa 6.09.

P-13 keihäs 400 g
1) Eetu Villberg 20.68,  2) Aatu Villberg 18.07.

T-17 keihäs 400 g
1) Vilma Villberg 10.60.

Kesä-cup 5: korkeus/pituus to 19.7.2018
(19.07.2018 Sike)

Helteisessä + 29 asteen lämpötilassa saatiin 14 tulosta suoritettua.

T-5   pituus
1) Olivia Seppälä 2.20,  2) Neea Saarinen 1.23.

P-5 pituus
1) Oliver Leppäkorpi 1.80, 2) Juho Luomaa 1.44.

T-7 pituus
1) Amanda Närhi 2.05.

P-7 pituus
1) Oliver Lepistö 1.50.

T-9 pituus
1) Pinja Saarinen 1.90.

P-11 pituus
1) Jesse Luomaa 2.56, 2) Jimi Luomaa 2.10.

P-9 korkeus
1) Anton Närhi 85 cm.

T-11 korkeus
1) Aleksandra Närhi 85 cm ja Linnea Anttila 85 cm.

P-13 korkeus
1) Aatu Villberg 105 cm.

T-17 korkeus
1) Vilma Villberg 100 cm.

Kesä-cup 4: pitkät matkat to 5.7.2018
(06.07.2018 Sike)

T-7  600 m
1) Amanda Närhi 3.13.

P-7  600 m
1)  Albert Saari 4.22, 2) Oliver Lepistö 4.26.

P-9  600 m
1) Anton Närhi  3.49.

T-11  600 m
1) Aleksandra Närhi 3.05, 2) Lotta Gustavsson 3.40.

Kesä-cup 3: kuula/pallo to 14.6.2018
(01.07.2018 Sike)

T-5 pallonheitto
1) Olivia Seppälä 6,70, 2) Minea Kurt 4,65,  3) Nea Saarinen 3,90,  4) Alma Villberg 0,40.

P-5 pallonheitto
1) Juho Luomaa 7,00.

T-7 pallonheitto
1) Amanda Närhi 9,25.

P-7 pallonheitto
1) Emir Kurt 11,25,  2) Oliver Kosunen 8,95,  3) Albert Saari 8,35,  4) Oliver Lepistö 5,10.

T-9 kuula 2 kg
1) Pinja Saarinen 2,15.

P-9 kuula 2 kg
1) Anton Närhi 3,63.

T-11 kuula 2,5 kg
1) Lotta Gustavsson 4,71,  2) Linnea Anttila 4,10,  3) Aleksandra Närhi 3,91.

P-11 kuula 2,5 kg
1) Jimi Luomaa 3,58,  2) Jesse Luomaa 2,71.

T-17 kuula 3 kg
1) Vilma Villberg 5,04.

Kesä-cup 2: pituus to 7.6.2018
(08.06.2018 Sike)

PITUUS

T-5 1) Olivia Seppälä 1.49.

P-5  1) Oliver Leppäkorpi 1.80.

T-7  1) Amanda Närhi 1.88

P-7  1) Albert Saari 1.42, 2) Oliver Kosunen 1.40.

P-9  1) Anton Närhi 2.12.

T-11  1) Aleksandra Närhi 2.62, 2) Linnea Anttila 1.96.

YU-cup 1: 60m pe 1.6.2018
(07.06.2018 Sike)

T-5  1) Olivia Seppälä 16.0, 2) Nea Saarinen 29.4

P-5  1) Oliver Leppäkorpi 15.9

P-7  1) Amanda Närhi 14.1.

T-9  1) Pinja Saarinen 14.3.

P-9  1) Anton Närhi 13.6

T-11  1) Lotta Gustavsson 12.0, 2) Aleksandra Närhi 12.2, 3) Linnea Anttila 12.4.

P-11  1) Jesse Luomaa 14.3,  2) Jimi Luomaa 15.5.

Maastojuoksu pe 11.5.2018
(11.05.2018 Sike)

Maastojuoksukisa Jymylinnan pururadalla
Pienten lenkki 400 m
1) Anton Närhi 1.53, 2) Amanda Närhi 2.09, 3) Albert Saari 2.21, 4) Oliver Leppäkorpi 2.29, 5) Juho Luomaa 2.40, 6) Olivia Seppälä 2.52, 7) Oliver Lepistö 3.16, 8) Aapo Pitkänen 4.44.

Pururata 1,6 km
1) Aatu Villberg 8.15, 2) Tuukka Ahola 9.03, 3) Aleksandra Närhi 9.08, 4) Jimi Luomaa 9.15, 5) Jesse Luomaa 9.19, 6) Eetu Villberg 10.12, 7) Joona Seppälä 14.04, 8) Lotta Gustavsson, 9) Linnea Anttila 17.54.

Yöjuoksu 31.12.2017 tulokset
(31.12.2017 Sike)

Toive Yöjuoksu su 31.12.2017, matka 8,9 km

 

Kuntosarja

1 Riku Gröhn, HU-46  35,1

2 Juha Hirvonen Lahden suunnistajat  37,08

3  Jarno Järvi Rastivarsat  40,52

4  Tuomas Toivonen, Jymy, 42,16

5  Hannu Honkanen, Rastivarsat, 44,1

6  Ilkka Pihlajamäki Orimattila  44,27

7  Juha Niemi  Iitin Pyrintö  44,29

8  Tuukka Salminen  Jymy  47,1

8  Pyry Pietilä  Toive  47,1

9   Ronja Gröhn  HU-46  47,58

10  Timo Gröhn  HU-46  47,59

11  Jyri Säyriö  Valkealan kajo  48,36

12  Kerttu Niemi  Iitin Pyrintö         51,53

13  Sampo Rajala  Hollola  53,14

14  Iiris Niemi  Iitin Pyrintö  56,47

15  Hertta Niemi  Iitin Pyrintö  56,47

16  Akseli Lammi  Toive  57,41

 

Naiset, yleinen

1  Janna Niemi  Iitin Pyrintö  40,23

2  Sari Aho  Orimattila  49,33

                                                                                      

N-40

1  Marita Havholm  Lahti  40,08

                                                                                      

N-50

1  Tuula Majander  Vantaa  44,0

2  Sisko Koskela  Askola  46,24

3  Pirjo Arminen  Jymy  49,23

                                                                                      

N-60

1  Marja Koskinen  PHAU  55,48

                                                                                      

Miehet , yleinen

1  Topi Penttinen  Ok-trian  29,33

2  Reijo Ronnila  Heinolan Isku  32,1

3  Antti Kaasalainen  Lahti  32,31

4  Jarmo Ikonen  Lahti  35,02

5  Esko Kaija  Rastivarsat  37,51

6  Teppo Lainio  Rastivarsat  38,08

7  Kai Korkkula  Artjärvi  41,52

                                                                                      

M-40

1  Mikko Kovanen  Mäntsälä  36,21

2  Teemu Lammi  Metsäjätkä  39,06

                                                                                      

M-50

1  Eero Koskela  Askola  35,53

2  Eero Lettojärvi  Jymy  36,03

3  Pertti Kylmälä  LahtiSport35+  38,4

4  Jukka Majander  Vantaa  38,48

5  Markku Liekkola  Elimäen vauhti  40,02

6  Markku Viinikka  Hauhon Sisu  44,49

                                                                                      

M-60

1  Eero Lehtinen  Joken talli  35,59

2  Heimo Kärkkäinen  PHAU  37,19

3  Auvo Kouvo  Kuusankoski  38,36

4  Juhani Muuronen  Toive  39,47

5  Jari Lindholm  Mäntsälän Urheilijat  40,34

6  Timo Räihä  Lahti  46,32

7  Lasse Koskinen  PHAU  55,47

8  Erkki Kivinen  Jymy  58,27

Kesä-cup 2017 yhteenveto
(09.08.2017 Sike)

Cupissa kuusi osakilpailua ja kaikkien osakilpailujen pisteet lasketaan yhteen. Kaikki vähintään kolmeen osakilpailuun osallistuneet palkitaan. Pisteitä annetaan sijoitusten mukaan: 1. = 10 pistettä; 2. = 8 pistettä; 3. = 7 p; 4.= 6 p jne. Alleviivatut henkilöt palkitaan. Palkinnot jaetaan to 10.8.2017  maastojuoksun harjoitusten  yhteydessä.

 P-5
1) Juho Luomaa (30 pistettä)
2) Konsta Saarenmaa  (20 p)

T-5
1) Amanda Närhi (40 p)

P-7
1) Anton Närhi (40 p)
2) Oliver Lepistö (34 p)

P-9
1) Jimi Luomaa (40 p)

T-9
1) Aleksandra Närhi (30 p)

P-11
1) Jesse Luomaa (40 p)

T-11
1) Opri Pietilä (40 p)
2) Linnea Anttila (15 p)
3) Lotta Gustavsson (8p)

P-13
1) Pyry Pietilä (10 p)
1) Aatu Villberg (10 p)

T-13
1) Lina Gustavsson (10 p)

Kesä-cup 6: keihäs to 3.8.2017
(09.08.2017 Sike)

P-5  muovikeihäs
1) Juho Luomaa 4,48.

P-7 muovikeihäs
1) Oliver Lepistö  3,40.

P-9 keihäs 350 g
1) Jimi Luomaa 8,29.

P-11  keihäs 400 g
1) Jesse Luomaa 5,52.

P-13  keihäs 400 g
1) Aatu Villberg 17,03.

Kesä-cup 5: pituus/korkeus to 27.7.2017
(27.07.2017 Sike)

T-5  pituus
1)  Amanda Närhi 2,03.

P-5  pituus
1)   Juho Luomaa 0,98.

 P-7  pituus
1) Anton Närhi 2,02,  2) Oliver Lepistö  0,97.

 P-9  pituus
1)  Jimi Luomaa 1,86.

P-11  pituus
1)   Jesse Luomaa 2,23.

 T-9  korkeus
1)   Aleksandra Närhi 75.

T-11  korkeus
1)   Opri Pietilä 105,  2) Linnea Anttila  70.

Kesä-cup 4: 600 m to 6.7.2017
(25.07.2017 Sike)

Cup 4: 600 m to 6.7.2017

 T-5  
1) Amanda Närhi  3.45

P-7 
1) Anton Närhi 3.42,  2) Oliver Lepistö 4.46.

T-11  
1) Opri Pietilä 2.47

Kesä-cup 3: pallo/kuula to 15.6.2017
(25.07.2017 Sike)

Cup 3: pallo/kuula to 15.6.2017

 T-5  pallo
1) Amanda Närhi  6,32.

 P-5  pallo
1) Juho Luomaa 5,49.

 P-7  pallo
1) Anton Närhi 17,15.

 T-9  kuula 2 kg
1) Aleksandra Närhi 3,75.

 P-9  kuula 2 kg
1) Jimi Luomaa 3,43.

 T-11  kuula 2,5 kg
1) Opri Pietilä 5,45.

 P-11  kuula 2,5 kg
1) Jesse Luomaaa 2,59.

 P-13  kuula 2,5 kg
1) Pyry Pietilä 5,82.

Kesä-cup 2: pituus to 8.6.2017
(25.07.2017 Sike)

Cup 2: pituus  to 8.6.2017

 P-5
1) Konsta Saarenmaa 1,24.

Kesä-cup 1: 60 m/ 100 m pe 26.5.2017
(25.07.2017 Sike)

Toive kesä-cup 1  60 m/100 m  pe 26.5.2017

 T-5  60 m
1) Amanda Närhi 16.3.

P-5  60 m
1) Konsta Saarenmaa  19.4.

P-7  60m
1) Anton Närhi 13.2,  2) Oliver Lepistö 20.9.

T-9  60 m
1) Aleksandra Närhi 13.8.

P-9  60 m
1) Jimi Luomaa 13.0.

T-11  60 m
1) Opri Pietilä 11.8,  2) Lotta Gustavsson 13.9,  3) Linnea Anttila 16.5.

P-11  60 m
1) Jesse Luomaa 13.2.

 T-13  100 m
1) Lina Gustavsson 16.0.

Maastojuoksu pe 12.5.2017
(25.07.2017 Sike)

Maastojuoksu pe 12.5.2017, Jymylinnan pururata

P-5  400m
1) Oiva Paananen 2.32, 2) Konsta Saarenmaa 2.43,  3) Touko Paananen 4.38,  4) Juho Luomaa 5.48.

 T-5  400 m
1) Amanda Närhi 2.15.

 P-7  400 m
1) Anton Närhi 2.06.

 P-9  1,6 km
1) Jimi Luomaa 15.22.

 T-9  1,6 km
1) Aleksandra Närhi 10.04.

 P-11  1,6 km
1) Jesse Luomaa 12.05.

 T-11  1,6 km
1) Opri Pietilä 9.05,  2) Linnea Anttila 16.31.

 P-13  1,6 km
1) Pyry Pietilä 8.34.